Tovább a tartalomhoz Tovább a lábléchez

Gyorsbillentyűk listája

architecture-brick-wall-building-120173

Virágos Magyarország díjra pályázik a Hegyvidék

Nemcsak a parkfenntartással foglalkozó szakemberek, hanem a kerületben élők is sokat tesznek annak érdekében, hogy szebbek legyenek a zöldterületeink. A látványos eredmények alapján az önkormányzat úgy döntött, benevez a Virágos Magyarország-versenyre.

Huszonötödik alkalommal hirdette meg a Magyar Turisztikai Ügynökség a Virágos Magyarország Környezetszépítő Versenyt, amin idén, a budapesti kerületek kategóriájában a Hegyvidéki Önkormányzat is elindult. A szakmai zsűri két tagját a Zöld Iroda munkatársai kalauzolták végig a kerületben, hogy bemutassák, milyen eredménnyel gondozza az önkormányzat, valamint számos helyi közösség a különböző adottságú zöldterületeket.
IMG_5934„Az önkormányzat épületétől indultunk, ahol a zsűritagok megismerhették a tavaly elkészült zöldtetőt, majd a 2016-ban átadott Városháza teret nézték meg” – idézte fel a hegyvidéki zsűrizés részleteit Rózsa Zoltán, a Zöld Iroda vezetője. Mint mondta, a MOM Kulturális Központ fél évvel ezelőtt felújított játszóteréhez, illetve a több ütemben megszépülő Csörsz parkba is elsétáltak a szakértők, ezután pedig a Hegyvidék gyöngyszeméhez, az egykori Lóvasút-végállomás példásan helyreállított, környezetében is megújult műemléképületéhez látogattak el. Jártak az önkormányzat által gondozásba vett Normafánál is, aminek „kapujában”, a Hotel Olimpia helyén hamarosan park épül, majd a hegyről leereszkedve megtekintettek több, a környékbeliek által ápolt zöld szigetet.

„A versenyben nem csak az számít, mekkora területet tartunk rendben. Bár e téren is jelentős az önkormányzat teljesítménye – az intenzíven fenntartott terület nagysága közel 200 ezer négyzetméter –, legalább ennyire fontos, hogy a lakók is aktívan részt vesznek a zöldterületek gondozásában” – magyarázta az irodavezető. Kiemelte, hogy a Zöldfelület Gondnoksági Program keretében már közel húsz kisebb területnek lettek gazdái a környékbeli lakók, diákok és munkahelyi közösségek.

Rózsa Zoltán elmondta, hogy az önkormányzat a park- és játszótérfejlesztések tervezésébe is bevonja a helyi közösségeket, az itt élők fórumok, szavazások keretében dönthetnek a legfontosabb kérdésekről. A fenntarthatóság elvét szem előtt tartó fejlesztéseket a Hegyvidék közép- és hosszú távú koncepcióihoz igazodva valósítják meg: ilyen többek között a környezetvédelmi program, a fasorstratégia, illetve a helyi építési szabályzat, ami a környezetbarát megoldásokat, például a zöldtetők és zöldfalak kialakítását részesíti előnyben.

A Virágos Magyarország-program keretében a „Legvirágosabb úti cél” díjat is ki fogják osztani. Ebben a kategóriában a fővárosi kerületek augusztus 13. és 19. között fognak megmérettetni a verseny Facebook-oldalán, ahol a közönség a színpompás növényekkel beültetett hegyvidéki zöldterületekre is leadhatja szavazatát.