Elhunyt Timár Sándor, a Hegyvidék díszpolgára
Életének 96. évében, pénteken elhunyt Timár Sándor Kossuth-díjas koreográfus, a nemzet művésze, a Magyar Művészeti Akadémia rendes tagja, a Hegyvidék díszpolgára.
A Bartók Béla Táncegyüttes alapítójaként, a Magyar Állami Néptáncegyüttes művészeti vezetőjeként, valamint a Csillagszemű Táncegyüttes létrehozójaként generációknak adta tovább a néptánc szeretetét és a magyar hagyományok tiszteletét.
Életműve és szellemisége tovább él tanítványaiban és a magyar néptánckultúrában.
Nyugodjon békében!
/Borítókép: Timár Archívum/
